BAHADIR 148

Basında Biz

"Bekleyen Alıcılar Konut Sektörünü Hareketlendirecek"

projedefirsat.com | 22 Mayıs 2018

Konut sektöründeki KDV ve tapu harçlarındaki indirim ile birlikte konut kredi faiz oranlarındaki düşüşün sektörü hareketlendireceğini söyleyen Bahadır İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Bahadır: “Konutta bekle gör durumundaki alıcı harekete geçecek” dedi.

Bekleyen Alıcılar Konut Sektörünü Hareketlendirecek

Bahadır İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Bahadır, konut sektöründe alıcılara sunulan kolaylıkların sektörü hareketlendireceğini söyledi. 

Konut sektöründeki KDV ve tapu harçlarındaki indirim ile birlikte konut kredi faiz oranlarındaki düşüşün sektörü hareketlendireceğini söyleyen Bahadır İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Bahadır: “Konutta bekle gör durumundaki alıcı harekete geçecek” dedi. Faizlerin yüzde 1 olan psikolojik sınırın altına inmesinin konut pazarını hareketlendireceğinin altını çizen Bahadır, 2018’in ilk dört ayında genel anlamda durgun ve beklemeyi tercih eden bir alıcı kitlesi olduğunu, faizlerle ilgili değişiklik sonrası ise bekle gör durumundaki alıcının harekete geçeceğini kaydetti.

Satışlar Olumlu Yönde Etkilenecek

Bahadır, “Ana hedef konut pazarını canlandırmak olduğu için, bu aksiyonun kamu bankalarının dışında diğer bankalar tarafında da hızlıca alınması sektörde ciddi bir hareketlilik oluşturacaktır. Bir süredir yaşanan durgunluğun harekete dönüşeceği ve satışları olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyoruz. Dolayısı ile gerek yatırım gerekse oturum amaçlı tüm satın almalarda stokların erimesi dışında yeni satışa çıkacak projelere de ilgi artışı olmasını bekliyoruz” dedi. Nitekim bu haberlerle beraber bizim satış ofisimizde de bir hareketlenme başladı” dedi.

projedefirsat.com

ÖNCEKİ HABER SONRAKİ HABER

Formda yer alan her türlü kişisel bilgimin, Bahadır İnşaat pazarlama faaliyetlerinde, kampanyalarında, reklamlarında, tanıtımlarında ve iletişim çalışmalarında paylaşılmasına, izlenebilmesine, kullanılmasIna, saklanmasına, tarafıma sms, mms, email gönderilmesine, sesli arama yapılmasına ve posta gönderilmesine muvafakat ediyor ve izin veriyorum.